KICKERCXA18001
Click to enlarge
Home Automobiles Car Stereos Kicker CXA 1800.1
Kicker 46CXA800.1
Kicker CXA 800.1 Call for Price
Back to products
Rockford Fosgate R2-500X1
Kicker KEY 500.1 Call for Price
Kicker CXA 1800.1
Call for Price
CX-SERIES MONOBLOCK
AMPLIFIERS CXA1800.1
Power (watts/ch), 2 Ohm stereo
Power (watts/ch), 4 Ohm bridged mono
900×1
Power (watts/ch), 2 Ohm mono
1800×1
Kicker Bass Knob Capable (sold sep.)
yes
Dimensions
(in.) 2-3/8H x 7-3/16W x 13-5/8
(cm) 6.0H x 18.0W x 34.5
Compare
Add to wishlist
Categories: Automobiles, Car Amplifiers, Car Stereos Tag: Amplifiers
Share:
  • Description
  • Additional information
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
CX-SERIES MONOBLOCK
AMPLIFIERS CXA1800.1
Power (watts/ch), 2 Ohm stereo
Power (watts/ch), 2 Ohm mono
yes
Dimensions
(cm) 6.0H x 18.0W x 34.5
Additional information
Weight 8 kg
Dimensions 10 × 10 × 10 cm
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Kicker CXA 1800.1” Cancel reply